KONST / Litografier / Färglitografi 13892164
nr 1389 2164
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, Stockholm. Motivet: 47x55cm, yttermått inklusive ram: 56x75cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:26:39
4/4 15:08:27